Основите на сградите трябва да бъдат хидроизолирани, независимо от вида, предназначението и размера на всяко здание. Хидроизолирането трябва да започне още от подложения бетон, най-вече, когато сградата се изгражда в зона с наличие на високи подпочвени води.
Колкото и здрави да са основите на една сграда, ако те не са качествено хидроизолирани, влагата, идваща от подпочвени и дъждовни води ще ги дестабилизира, като образува пукнатини в бетонните плочи, арматурата и стените.
Прониквайки в мазилките на вътрешните помещения, влагата ще доведе до появата на плесен и мухъл, които от своя страна ще повредят всяка част от интериора на помещенията. Нека не подценяваме и неприятната миризма на плесен, съпътстваща появата на влага, с която никой не би желал да се сблъсква в своя дом или офис.
Здравината на основите на сградата може да се подсили допълнително, а нейният експлоатационен живот да се удължи значително с полагането на качествена хидроизолация. Тъй като времето е решаващо в този случай, е особено важно да се действа бързо и решително, като се положат подходящи хидроизолационни материали, непосредствено след декофража на бетонните стени. Това ще спести не само много повече средства, но и неприятни преживявания в бъдеще.
Има фактори, които могат да забавят темпото на работа и полагането на определени видове изолационни материали. Един от тези фактори е остатъчната влажност. При полагане на хидроизолация е изключително важно моментното състояние и водното съдържание в подложния бетон, за да се гарантира максималното качество и дълготрайност на влаго защитата. Ние следим и анализираме внимателно всички важни фактори, за да осигурим високо качество и дълъг живот на изолацията, която изграждаме.
Ние използваме обмазващи битумни хидроизолиращи материали, защото те осигуряват надежда безфугова влагозащита на всички видове вертикални и хоризонтални повърхности.
Гарантирайки максималната надеждност и дълготрайност при хидроизолация на подложен бетон, ние от ВалФорс полагаме такава на няколко етапа: